неділю, 24 січня 2016 р.

Письмові завдання (обов'язкові для виконання).
Виконані роботи надсилати на адресу:   sokolovaganna@ukr.net
 Українська мова
8 клас
 Зв’язне мовлення №10. Конспектування як різновид стислого

переказу прочитаного науково-навчального тексту; тематичні виписки.
Конспект — письмовий текст, що систематично, коротко, логічно і зв'язно передає зміст основного джерела інформації (статтікнигилекції та ін.). Це запис, основу якого становлять плантезицитати та виписки (щонайменше два типи запису). Це спосіб роботи з текстом, мета якого — зафіксувати і опрацювати його. Конспект — це виписка із тексту-джерела, яка здійснюється у формі згорнутого і переосмисленого подання інформації. Вона відтворює не лише головні ідеї тексту, що конспектуюють, але й зв'язок між ними. Стиль написання конспекту має бути наближений до оригіналу.
Конспектування письмового тексту — процес, який складається із прочитання тексту-джерела, виділення основних положень у ньому, відбору прикладів і комбінування матеріалу, формування тексту конспекту. 

 Правила  конспектування


1.       Запиши автора і назву статті чи книжки, яку  конспектуєш. Виділи їх більшим шрифтом.
2.       Під час  конспектування статті запиши, в якому  журналі, збірнику або в якій газеті її вміщено.
3.       Складай конспект після того, як продумав план тексту.
4.       Записуй тільки основне: спочатку головну думку, потім (дуже стисло) докази і приклади.
5.       Намагайся, щоб записи були  чіткими, змістовними і лаконічними. Для  цього використовуй схеми, таблиці.
6.       Для зручності  користування конспектом, підкреслюй найважливіші думки, навіть окремі  фрази, словосполучення, сова: до розділів і підрозділів підбирай заголовки.
7.       Цитуй правильно і точно, зазначай сторінку, з  якої взято цитату.
8.       Роби помітку, які виявляють твоє ставлення до  того, що  конспектуєш. Використовуй для цього свої умовні позначки, а також подані  нижче:
а)  знак оклику на полях – дуже добре;
б)  знак питання – здивування, незгода з автором, нерозуміння якоїсь думки.
9.       Вчися конспектувати відразу начисто.

 Текст для письмового конспектування (статтю з газети чи  журналу дібрати самостійно)

9 клас
 Звязне мовлення № 8. Конспектування як різновид стислого переказу
Завдання: написати конспект статті "День Соборності України"
День Соборності України
2016 року Україна відзначатиме 25-річчя державності. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України, що був схвалений всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності.
Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України. Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (далі  – УНР) і Західно-Української Народної Республіки (далі  – ЗУНР) в одну державу. Внаслідок фатальних невдач Української революції 1917  – 1921 року державність зберегти не вдалося. І як результат, упродовж XX століття українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі.
Однією з найважливіших історичних дат є  22 січня (проголошення першої незалежності у 1918 році та проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР), коли в Україні відзначається День Соборності.
Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.
Під час радянського тоталітарного режиму проголошення незалежності УНР і День Соборності не відзначалися. Із утвердженням влади російських більшовиків ці “контрреволюційні свята” стерли із суспільної свідомості. Однак, пам’ять про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Українську Державу зберігали мешканці Західної України й українська політична еміграція в країнах Західної Європи й Америки. День 22 січня там урочисто відзначався як свято незалежності та соборності Української держави.
Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в Карпатській Україні в м. Хусті. Таким чином закарпатці нагадали про волю українців, висловлену на з’їзді Всенародних зборів у Хусті 21 січня 1919 року про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею в Києві. Це була не просто маніфестація, а найбільша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців, у якій взяли участь понад 30 тис. осіб, що з’їхались до столиці Карпатської України.
У 71-у річницю Акта злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – “живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель України та знак ушанування подій Української революції. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала одним зі свідчень того, що українці подолали страх перед комуністичним режимом і готові протистояти політиці комуністичної партії. 26 років тому ця подія стала провісником падіння СРСР і відновлення незалежної України.
 10 клас
РМ№14-15. Письмовий переказ із творчим завданням
Завдання: виконати письмовий переказ статті "День Соборності України"; продовжити переказ міркуванням (обсяг - 150 слів) на тему: "До майбутнього ми йдемо, озираючись на минуле"
 Українська література
8 клас.
В.Підпалий. Вірші «Тиха елегія». «Запросини».
І.Малкович. «Свічечка букви Ї»., «Музика, що пішла». (Виразно читати поезії)

9 клас

Тарас Шевченко. Геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні.
Поема «Гайдамаки». Складність історичної  долі українського народу. (Прочитати поему, скласти план прочитаного)

10 клас
М.Коцюбинський. Життя і творчість. Психологічна новела «Intermezzo». (Виконати ілюстрований аналіз уривка з новели «Intermezzo», продемонструвавши ознаки імпресіонізму у творі)
зразок    
На небі сонце — серед нив я. Більше нікого. Йду. Гладжу рукою соболину шерсть ячменів, шовк колосистої хвилі. Вітер набива мені вуха шматками згуків, покошланим шумом. Такий він гарячий, такий нетерплячий, що аж киплять від нього срібноволоті вівса. Йду далі — киплять. Тихо пливе блакитними річками льон
 Повість «Тіні забутих предків». Трагічна доля Івана та Марічки. (Прочитати твір) 

Немає коментарів:

Дописати коментар